Megosztás

Két Újonccal és rutinos versenyzőkkel képezte a Tornádó a Válogatott gerincét Olaszországban
Youth , Junior-és Senior Európa Bajnokság / L’Aquila/ITA
Gyorsasági görkorcsolya /2022. szeptember 4.-11.

Véget ért a hat napon keresztül zajló gyorsasági görkorcsolyázó Európa Bajnokság, amelyen a
magyar válogatottban 7 fő képviselte a Tornádó Team csapatát.
Újoncként a csapat két legfiatalabb tagja Zolván Barbara és Sándor Lilla nagyon bátran vágtak
neki életük eddigi legrangosabb kihívásnak. Barbara a pályaversenyek napjain harcolt ki egy nagyon értékes
10. helyezést az egyik hosszútávon, míg Lilla az utcai versenyek mindkét hosszú távján a 10. helyet szerezte
meg. Mindketten tagjai voltak a döntőbe jutott váltónak, ahol tatabányai sporttársukkal a szenzációs 4.
helyet érték el a lányok!

Erdős Dávid és Dieterle Fábián a marathonon álltak rajthoz, ahol féltávnál sajnos Dávid feladni
kényszerült a versenyt, ellenben Fábián a nagyon erős középmezőnyben tudott végezni..
Bíró Hanna élete első felnőtt Európa bajnokságán megtapasztalhatta, mennyire magas a színvonal
ebben a korosztályban, ahol szinte kivétel nélkül profi versenyzők az ellenfelek, hivatásos sportolóként,
rendkívüli feltételek mellett űzve ezt a sportot. Ezért is kiemelkedő eredmény, az utcai versenyek 1 körös
sprintversenyében a középdöntőbe történt továbbjutása és az ott elért 13. helye.
Hunyadi Panni a hosszú távokon indult, és az erős középmezőnyben végzett az utcai versenyek
10.000 méteres pontversenyén.
A Bíró Hanna, Hunyadi Anna, Gardi Dominika összeállítású váltó hatalmas csatában,
századokkal maradt alul a hollandokkal szemben a döntőbe jutásért, ám a hatodik hely így is nagyon
értékes helyezés.

A magyar küldöttség legeredményesebb versenyzője Gardi Dominika volt, aki valamennyi távján,
ahol rajthoz állt, a TOP 10 ben végzett. A pályaversenyek 10.000 méter Pont/eliminációjában bátor
taktikus versenyzéssel, riválisaival felváltva sorra hozta el a pontokat, és csupán egyetlen pont hiányzott a
dobogóhoz. Végül a nagyszerű 5. hely lett Dominikáé. Emlékezetesen látványos verseny volt az 1000
méteren való középdöntőbe jutása is. Az innen a döntőbe való bekerülése szinte lehetetlen volt a rendkívül
sűrű mezőnyben, de ezt is sikerrel teljesítette. Végül a döntőben a 6. helyet szerezte meg Domka, amely a
rendkívüli mezőnyben kivételesen értékes eredmény.
Az Európa Bajnokság utolsó napján a marathonon Domka a teljes távon az élmezőnyben volt
látható. Több szökést lekövetett, lerázhatatalanul követte le az erős csapatok kiszámíthatatlan taktikáját. A
célegyenesben a hosszú befutóban csodával határos módon tudott talpon maradni az ádáz sprintben, amely
lassan már gladiátorok kűzdelméhez hasonlítható. Végül néhány századdal lemaradva a győztestől a 10.
helyen végzett.

Az eddigi mozgalmas év ezzel még nem ért véget. Október végén Argentínában valamennyi gördülő sport
világbajnokságán a Roller Games-en áll rajthoz, ahol Hunyadi Annával ketten képviselik Magyarországot.

Megosztás

img
2019-ben a szakma szavazatai alapján a következő elismerésekben részesültek egyesületünk sportolói és fontos személyiségei:

Az Év Ifjúsági Sportolója: Bíró Hanna junior és felnőtt magyar bajnok, junior EB 4. helyezett

Az Év Felnőtt Női Sportolója: Gardi Dominika, felnőtt magyar bajnok EB és VB 8. helyezett

Az Év Felnőtt férfi Sportolója: Erdős Dávid, felnőtt magyar bajnok

Az Év Edzője: Kéri Ferenc

A "Magyarország Görkorcsolyasportjáért" elismerést kapta Gardi János, aki nemzetközileg elismert szaktekintély mind a versenybíráskodás, mind a doppingkérdések területén.

Az "Év Tornádója 2019" elismerést közönségszavazatok és az edzők szakmai véleménye alapján Bíró Hanna érdemelte ki

Újdonságok
Nagypályás jegesek! Sipirc a sportorvoshoz! Január 13-ig kérem a kék könyveket, hogy tudjak nevezni!!!
2016.01.10
Sportolói igazolás a letöltések között! Gyertek pecsételtetni és aláíratni!
2012.09.23
MINIK! Aki hallja adja át.. Jövőhéten azaz július utolsó hetében szünetet tartunk. 1 hét pihi után augusztusban folytatódnak az edzések!!!! Addig is mindenkinek jó nyarat. Az Európa Bajnokságon lévőknek pedig tesséék nagyon nagyon szorítani!! Eszter, Niki, Orsi
2011.07.21
Minik! Szombaton (04.16.) Az Intersport előtt bemutatót tartunk! (Napfény park) A bemutató 13:00-kor kezdődik DE a gyülekező fél egy és háromnegyed egy között van. Kori,védők,sisak. Aki csak tud jöjjön, hogy megmutassuk milyen ügyesek vagyunk :) Eszter
2011.04.15
Minik! Ha véletlenül esne az eső kedden vagy csütörtökön (ami kizárt.. ), akkor a Napos úti tornaterembe gyertek! (Izabella hídon át, első lehetőségnél jobbra.. és az utca végén a bal oldalon van az iskola :) ) Az időpont maradt.. 6-7-ig, de ha lehet már háromnegyed 6ra gyertek, hogy időben kezdhessünk!! Addig is mindenki erősen szorítson, hogy süssön a nap.. mert ugye Szombaton verseny.. :)
2011.03.28
Összes újdonság megtekintése

A Tornádó Team görkorisai hálásan megköszönik mindenkinek, aki adója 1%-ával a csapatot támogatta
Adószám:18466553-1-06
Támogatásokat az év folyamán egyéni szponzorként, vagy a csapat támogatójaként az 57400217-11087917 számú bankszámla számon fogadjuk köszönettel.