Európa Kupa / Wörgl

Megosztás

Európa Kupa / Wörgl 14 ország közel 500 indulója állt rajthoz Tirolban az Európa Kupa következő állomásán.

Európa Kupa / Wörgl 2019 május 31-június 2.

Újabb Európa Kupa állomáson állt rajthoz a Tornádó Team csapata.  14 ország közel 500 indulója állt rajthoz ezen a hétvégén Tirolban. A 13 fős küldöttség egyre javuló formában, egyre magabiztosabban veszi az akadályokat, amely az 1 hónap múlva rajtoló Világbajnokság elött nagyon bíztató.

A távonkénti versenyek szép sikereket eredményeztek, hiszen Gardi Dominika, mind a hosszú, mind a rövid távokon nagyon erős mezőnyben ért el dobogós helyezéseket, és az összetettben is a dobogó harmadik fokára állhatott. Mindezt még értékesebbé tette, hogy a többszörös világbajnok és Világjátékok győztes Mareike Thum, valamint Vanessa Herzog mögött kevés különbséggel ért a célba. Utóbbi már a jégen is a Világ legjobbjai közé tartozik. Hunyadi Anna és Kopilovic Eleonóra egyre jobban összeérik   Gardi Dominikával és régen látott, egymást erősítő erős triót alkot a pályán, amelyet a váltóban elért harmadik helyük is bizonyít.

Iványi Tamás jó időt korcsolyázott 1000 méteren. Erdős Dávid számára ez a verseny a Világbajnokság elötti felkészülési verseny volt, az ő fő távja ott is a marathon lesz majd.

Bíró Hanna hatalmas formában, de kisebb pechhel versenyzett, amely nem vesz el semmit az eredmény értékéből. 500 méteren német ellenfele meglehetősebben szabálytalanul húzta vissza a célba érkezéskor, így is a 3. helyen futott be. 1000 méteren pedig vezető helyen billent meg, és csodával határos módon úszta meg az esést. Összetettben így a 7. helyen végzett. Urbán Boglárka nagyon jó idővel jutott tovább 500 méteren, ám sajnos a negyeddöntőben hatalmasat bukott a célban, aminek kórházi ellátás lett a vége.

Sajgó Anna ezúttal 500 méteren volt a legeredményesebb, a harmadik helyen ért célba.

Nagyszerűen helytálltak kadet lányaink. A legnépesebb mezőnyben Zolván Barbara az összetett 9. Kovács Kámea a 12. helyén végzett.

Tarján Ádám, a csapat legfiatalabbja az 1000 méteren ment legeredményesebben, itt a 3. helyen végzett.

Sarkadi Lázár első nemzetközi versenyén a  6. helyen fejezte be szereplését.

Sándor Lilla komoly ellenfelei ellen ismét minden távján okos, taktikus versenyzéssel korcsolyázott, és összetettben csak kevéssel maradt le a dobogóról.

Megosztás

img
2019-ben a szakma szavazatai alapján a következő elismerésekben részesültek egyesületünk sportolói és fontos személyiségei:

Az Év Ifjúsági Sportolója: Bíró Hanna junior és felnőtt magyar bajnok, junior EB 4. helyezett

Az Év Felnőtt Női Sportolója: Gardi Dominika, felnőtt magyar bajnok EB és VB 8. helyezett

Az Év Felnőtt férfi Sportolója: Erdős Dávid, felnőtt magyar bajnok

Az Év Edzője: Kéri Ferenc

A "Magyarország Görkorcsolyasportjáért" elismerést kapta Gardi János, aki nemzetközileg elismert szaktekintély mind a versenybíráskodás, mind a doppingkérdések területén.

Az "Év Tornádója 2019" elismerést közönségszavazatok és az edzők szakmai véleménye alapján Bíró Hanna érdemelte ki

Újdonságok
Az idei nyári táborok előzetes plakátja a honlap "nyári táborok" oldalán megtalálható
2024.03.05
Ngy örömünkre sok-sok új arcot láthatunk rendszeresen a legkisebbek edzoésein. A szezon legfontosabb tudnivalóiról beszélünk a március 7-i szülői értekezleten a Sólyom utcában az edzés időtartama alatt.
2024.03.03
Nagypályás jegesek! Sipirc a sportorvoshoz! Január 13-ig kérem a kék könyveket, hogy tudjak nevezni!!!
2016.01.10
Sportolói igazolás a letöltések között! Gyertek pecsételtetni és aláíratni!
2012.09.23
MINIK! Aki hallja adja át.. Jövőhéten azaz július utolsó hetében szünetet tartunk. 1 hét pihi után augusztusban folytatódnak az edzések!!!! Addig is mindenkinek jó nyarat. Az Európa Bajnokságon lévőknek pedig tesséék nagyon nagyon szorítani!! Eszter, Niki, Orsi
2011.07.21
Összes újdonság megtekintése

A Tornádó Team görkorisai hálásan megköszönik mindenkinek, aki adója 1%-ával a csapatot támogatta
Adószám:18466553-1-06
Támogatásokat az év folyamán egyéni szponzorként, vagy a csapat támogatójaként az 57400217-11087917 számú bankszámla számon fogadjuk köszönettel.