Európa Kupa sorozat Geisingen I.

Megosztás

Európa Kupa sorozat Geisingen I. Elkezdődött a görkorcsolyaszezon, világbajnoki színvonalú mezőnyökkel....
Geisingen / Európa Kupa 2018/1

Elindult a nemzetközi görkorcsolyaszezon versenysorozata, melynek első állomása a németországi Geisingen volt. 30 ország közel 1000 sportolója állt rajthoz, köztük a Tornádó Team 7 versenyzője. Kiemelt fontosságú verseny volt ez, hiszen több országban ez volt az Ifjúsági Olimpia elött az egyik legfontosabb felkészülés verseny. Hatalmas mezőnyök és nagyszerű versenyek jellemezték valamennyi korosztály távjait, amelyből a szegedi görkorcsolyások is kivették a részüket. Valamennyi versenyző az idén eggyel magasabb korosztályba lépett, ennek ellenére nagyon szépen helytálltak nagynevű ellenfeleikkel szemben. A csapat legfiatalabbja, Sándor Lilla remekül szerepelt élete első komoly nemzetközi megmérettetésén. A sprinttávon elért 4. helyezése valamint az 500 méteren elért remek ideje és helyezése az összetettben a 7. helyre volt elég.

Bíró Hanna az 500 méteren ment nagyszerű egyéni csúcsot, és a hosszútávon is sikerült a „B” döntőbe bejutnia, ahol a közép mezőnyben végzett.

Iványi Tamásnak a C döntőre volt elég a selejtezőben elért ideje a Juniorok között, ahonnan nem sikerült feljutnia a B döntőbe.

Kopilovic Eleonóra előfutamai alapján a „B” döntőbe került a felnőtt mezőnyben és ott az erős középmezőnyben végzett.

Erdős Dávid szintén élete első felnőtt szereplését tudhatja maga mögött. B döntős középmezőnyre elég teljesítménye nemcsak azért különösen értékes, mert a verseny legnagyobb létszámú mezőnye volt a felnőtt férfiak mezőnye 100 fölötti induló létszámmal hanem azért is, mert, mindenki aki számított rajthoz állt a nagyon sikeres téli olimpiai szereplése után.

Hunyadi Annának nagyon jól indult a verseny! Az 500 méteren, hatalmas egyéni csúccsal kvalifikálta magát a negyeddöntőbe. A pontverseny selejtezőjéből okos versenyzéssel jutott be az „A”döntőbe, ahol 14. lett. Az eliminációban is jó eredmény volt várható, de sajnos részese lett egy tömegbukásnak, így nem tudta befejezni ezt a távot.

Gardi Dominika első szereplése a felnőttek között nagyon jól sikerült, hiszen kedvenc számában, az 5000 méter ponton A döntőbe jutott, ahol 13. tudott lenni a világnagyságokkal megtűzdelt mezőnyben. Ezzel hatodik legjobb európaiként végzett ezen az előkelő helyen.

Megosztás

img
2019-ben a szakma szavazatai alapján a következő elismerésekben részesültek egyesületünk sportolói és fontos személyiségei:

Az Év Ifjúsági Sportolója: Bíró Hanna junior és felnőtt magyar bajnok, junior EB 4. helyezett

Az Év Felnőtt Női Sportolója: Gardi Dominika, felnőtt magyar bajnok EB és VB 8. helyezett

Az Év Felnőtt férfi Sportolója: Erdős Dávid, felnőtt magyar bajnok

Az Év Edzője: Kéri Ferenc

A "Magyarország Görkorcsolyasportjáért" elismerést kapta Gardi János, aki nemzetközileg elismert szaktekintély mind a versenybíráskodás, mind a doppingkérdések területén.

Az "Év Tornádója 2019" elismerést közönségszavazatok és az edzők szakmai véleménye alapján Bíró Hanna érdemelte ki

Újdonságok
A közelgő saját rendezésű Kelet Európa Kupa versenykiírása a letöltések között
2024.04.11
A tatabányai diákolimpia döntőjének versenykiírása a letöltések között
2024.04.10
Az idei nyári táborok előzetes plakátja a honlap "nyári táborok" oldalán megtalálható
2024.03.05
Nagy örömünkre sok-sok új arcot láthatunk rendszeresen a legkisebbek edzésein. A szezon legfontosabb tudnivalóiról beszélünk a március 7-i szülői értekezleten a Sólyom utcában az edzés időtartama alatt.
2024.03.03
Nagypályás jegesek! Sipirc a sportorvoshoz! Január 13-ig kérem a kék könyveket, hogy tudjak nevezni!!!
2016.01.10
Összes újdonság megtekintése

A Tornádó Team görkorisai hálásan megköszönik mindenkinek, aki adója 1%-ával a csapatot támogatta
Adószám:18466553-1-06
Támogatásokat az év folyamán egyéni szponzorként, vagy a csapat támogatójaként az 57400217-11087917 számú bankszámla számon fogadjuk köszönettel.