Gross Gerau 39 éve rendezi nemzetközi versenyeit...

Megosztás

Gross Gerau 39 éve rendezi nemzetközi versenyeit... ...ahol az egész világ képviselteti magát

Gyorsasági görkorcsolya fagypont felett , jégesőben. Európa Kupa Gross Gerau

38. alkalommal rendezte meg a németországi Gross Gerau a világ egyik legrangosabb gyorsasági görkorcsolya versenyét, amely az Európa Kupa sorozat következő állomása volt. A közel 800 induló között a Tornádó Team 5 tehetséges versenyzője is rajthoz állt és remekül szerepelt. A hatalmas létszámú mezőnyök mellett a rendkívüli időjárási viszonyok is megnehezítették a versenyzők dolgát. Az április végi tavaszban helyenként szakadó esőben alig fagypont feletti hőmérsékletben teljesítették a távokat, vasárnapra pedig a havaseső is megérkezett. Mindezek ellenére a junior A korosztály két magyar favoritja okos, taktikus versenyzéssel örvendeztette meg edzőit. Kopilovic Eleonóra ezúttal az 5000 m ponton nyújtott kiemelkedőt, ahol 6. tudott lenni, ezen túl pedig az 1000 m döntőjébe is bejutott, ahol a 10 helyen végzett.

Gardi Dominika  minden távján kiegyensúlyozottan versenyzett. Mind a rövid, mind a hosszú távokon a 6 , 7. helyek valamelyikén végzett és tekintettel arra, hogy a teljes kolumbiai válogatott rajthoz állt, eredménye összesítésben a harmadik legjobb európai eredmény volt.

Sajgó Anna és Erdős Alexandra a kadettek között indultak 70 társukkal egyetemben. Anna az összesítésben a 13. helyen végzett, Szandra egy szerencsétlen bukás következményeképpen lecsúszott a szép helyezésről és az 56. helyen zárta a versenyt.

Bíró Hanna a Schüler  A korosztályban 58 versenyző közül végzett a 31. helyen

Megosztás

img
2019-ben a szakma szavazatai alapján a következő elismerésekben részesültek egyesületünk sportolói és fontos személyiségei:

Az Év Ifjúsági Sportolója: Bíró Hanna junior és felnőtt magyar bajnok, junior EB 4. helyezett

Az Év Felnőtt Női Sportolója: Gardi Dominika, felnőtt magyar bajnok EB és VB 8. helyezett

Az Év Felnőtt férfi Sportolója: Erdős Dávid, felnőtt magyar bajnok

Az Év Edzője: Kéri Ferenc

A "Magyarország Görkorcsolyasportjáért" elismerést kapta Gardi János, aki nemzetközileg elismert szaktekintély mind a versenybíráskodás, mind a doppingkérdések területén.

Az "Év Tornádója 2019" elismerést közönségszavazatok és az edzők szakmai véleménye alapján Bíró Hanna érdemelte ki

Újdonságok
Az idei nyári táborok előzetes plakátja a honlap "nyári táborok" oldalán megtalálható
2024.03.05
Ngy örömünkre sok-sok új arcot láthatunk rendszeresen a legkisebbek edzoésein. A szezon legfontosabb tudnivalóiról beszélünk a március 7-i szülői értekezleten a Sólyom utcában az edzés időtartama alatt.
2024.03.03
Nagypályás jegesek! Sipirc a sportorvoshoz! Január 13-ig kérem a kék könyveket, hogy tudjak nevezni!!!
2016.01.10
Sportolói igazolás a letöltések között! Gyertek pecsételtetni és aláíratni!
2012.09.23
MINIK! Aki hallja adja át.. Jövőhéten azaz július utolsó hetében szünetet tartunk. 1 hét pihi után augusztusban folytatódnak az edzések!!!! Addig is mindenkinek jó nyarat. Az Európa Bajnokságon lévőknek pedig tesséék nagyon nagyon szorítani!! Eszter, Niki, Orsi
2011.07.21
Összes újdonság megtekintése

A Tornádó Team görkorisai hálásan megköszönik mindenkinek, aki adója 1%-ával a csapatot támogatta
Adószám:18466553-1-06
Támogatásokat az év folyamán egyéni szponzorként, vagy a csapat támogatójaként az 57400217-11087917 számú bankszámla számon fogadjuk köszönettel.