Rollergames 2017 Nanjing Minden, ami gurul, annak világbajnoksága volt Nanjingban. Művészi görkorcsolya, downhill, skateboard, freestyle, rollerderby, inlinehockey....és nem utolsó sorban GYORSASÁGI GÖRKORCSOLYA
World Roller Games Nanjing 2017.
Gördülő Sportok Világbajnoksága

A guruló sportok egyre nagyobb népszerűségét mutatja, hogy a kínai Nanjingban egyszerre, egyidőben rendezték meg valamennyi gördülő sport világbajnokságát.A 9 milliós Nanjing, aki a 2014 . évi Youth Olympic Game-t is megrendezte, a gördülő sportok világfővárosa is, ahol valamennyi görkorcsolyás és gördeszkás sportág űzéséhez kiváló feltételek adottak. A világ minden tájáról 5000 sportoló érkezett Nanjingba, akik a művészi görkorcsolyától, a görhokin, freestyle-on, speedslalom, alpin és gördeszkán át a gyorsasági görkorcsolyával bezárólag   mutatták meg tudományukat az értő közönség számára.

A gyorsasági görkorcsolyát Magyarországról három sportoló képviselte, Gardi Dominika, Kopilovic Eleonóra és Dieterle Fábián. A két lány pályafutásuk utolsó junior világbajnokságán álltak rajthoz és ehhez méltóan nagyszerűen szerepeltek. Kopilovic Eleonóra a rövidebb távok specialistája. 500 méteren mind a pályán, mind az utcán remek idővel ért célba. A hatalmas mezőnyben elöbbin a 16. utóbbin a 13. helyen zárta a versenyt.

Gardi Dominika nagyon sokat vállalt, de érdemes volt, mert bomba formában versenyzett, amely edzője Kéri Ferenc formaidőzítését dícséri. Az Universiadén is remek formában versenyző Dominika négy távon is a legjobb 8 között zárta a versenyt, ahol önmagában a top 15-ben is megtisztelő volt a legjobbak közé tartozni.
Kiemelkedett az utcai versenyek két leghosszabb távja. Mind a 10.000 m pont, mind a 20.000 méter eliminációban a kiváló 7. helyen végzett, ami egyértelműen a világ legjobb gyorsasági görkorisai közé rangsorolja őt.

Dieterle Fábián a felnőttek mezőnyében valamennyi távján hatalmas indulólétszámmal vette fel a harcot. Ő is a hosszabb távokon remekelt,22. helyével mindannyiszor a mezőny első harmadában végzett. .Kiemelkedett a marathonon való teljesítménye, hiszen a soha nem látott nagylétszámú mezőnyben 240 induló közül a 21. helyet hozta el, A sűrű befutóban tizedekkel maradt csak el a három dobogós idejétől.

Megosztás

img
2019-ben a szakma szavazatai alapján a következő elismerésekben részesültek egyesületünk sportolói és fontos személyiségei:

Az Év Ifjúsági Sportolója: Bíró Hanna junior és felnőtt magyar bajnok, junior EB 4. helyezett

Az Év Felnőtt Női Sportolója: Gardi Dominika, felnőtt magyar bajnok EB és VB 8. helyezett

Az Év Felnőtt férfi Sportolója: Erdős Dávid, felnőtt magyar bajnok

Az Év Edzője: Kéri Ferenc

A "Magyarország Görkorcsolyasportjáért" elismerést kapta Gardi János, aki nemzetközileg elismert szaktekintély mind a versenybíráskodás, mind a doppingkérdések területén.

Az "Év Tornádója 2019" elismerést közönségszavazatok és az edzők szakmai véleménye alapján Bíró Hanna érdemelte ki

Újdonságok
A közelgő saját rendezésű Kelet Európa Kupa versenykiírása a letöltések között
2024.04.11
A tatabányai diákolimpia döntőjének versenykiírása a letöltések között
2024.04.10
Az idei nyári táborok előzetes plakátja a honlap "nyári táborok" oldalán megtalálható
2024.03.05
Nagy örömünkre sok-sok új arcot láthatunk rendszeresen a legkisebbek edzésein. A szezon legfontosabb tudnivalóiról beszélünk a március 7-i szülői értekezleten a Sólyom utcában az edzés időtartama alatt.
2024.03.03
Nagypályás jegesek! Sipirc a sportorvoshoz! Január 13-ig kérem a kék könyveket, hogy tudjak nevezni!!!
2016.01.10
Összes újdonság megtekintése

A Tornádó Team görkorisai hálásan megköszönik mindenkinek, aki adója 1%-ával a csapatot támogatta
Adószám:18466553-1-06
Támogatásokat az év folyamán egyéni szponzorként, vagy a csapat támogatójaként az 57400217-11087917 számú bankszámla számon fogadjuk köszönettel.